Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про заяву кандидата в народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Любченка П. М., включеного до виборчого списку Політичної Партії "ГОЛОС"

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 5 жовтня 2019 року N 1914

Київ

Про заяву кандидата в народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Любченка П. М., включеного до виборчого списку Політичної Партії "ГОЛОС"

До Центральної виборчої комісії 4 жовтня 2019 року надійшла заява кандидата в народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Любченка Павла Миколайовича, включеного до виборчого списку Політичної Партії "ГОЛОС" під N 120, про відмову від балотування та скасування його реєстрації кандидатом у народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі від цієї партії.

Розглянувши зазначену заяву, Центральна виборча комісія встановила.

Постановою Центральної виборчої комісії від 19 червня 2019 року N 1082 (Постанова N 1082) зареєстровано кандидатів у народні депутати України, включених до виборчого списку Політичної Партії "ГОЛОС", у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, зокрема Любченка Павла Миколайовича, включеного до вказаного виборчого списку під N 120.

Згідно з частиною другою статті 3 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Комісія та її члени зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, зазначеним та іншими законами України.

Відповідно до статті 71 Конституції України вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Частиною першою статті 1 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) (далі - Закон) передбачено, що народні депутати України обираються громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Згідно з частиною восьмою статті 2 Закону (Закон N 4061-VI) будь-які прямі чи непрямі привілеї або обмеження виборчих прав громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються.

Визначене частиною першою статті 38 Конституції України право громадян України, зокрема, бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування за своїм змістом, як встановлено Рішенням Конституційного Суду України від 4 грудня 2001 року N 16-рп/2001, "по суті є правом". Відповідно до частини першої статті 24 Конституції України у цьому праві, як і в інших конституційних правах і свободах, громадяни є рівними.

Такі самі положення закріплено статтями 5 (Закон N 4061-VI) та 9 Закону (Закон N 4061-VI), якими визначено право бути обраним та встановлено, що ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у виборах.

На підставі вищезазначених норм Конституції України та Закону (Закон N 4061-VI), з метою реалізації волевиявлення Любченка П. М. щодо відмови від балотування кандидатом у народні депутати України від Політичної Партії "ГОЛОС" Центральна виборча комісія вважає за можливе задовольнити його заяву, скасувавши реєстрацію його кандидатом у народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року від указаної партії.

Враховуючи викладене, відповідно до статей 8, 24, 38 та 71 Конституції України, статей 1 (Закон N 4061-VI), 2 (Закон N 4061-VI), 5 (Закон N 4061-VI), 9 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI), керуючись статтями 3, 11 - 13, пунктом 7 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скасувати реєстрацію кандидата в народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року Любченка Павла Миколайовича, включеного до виборчого списку Політичної Партії "ГОЛОС" під N 120, виключивши його із зазначеного виборчого списку.

2. Цю постанову надіслати Любченку П. М., Політичній Партії "ГОЛОС" та оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

О. ДІДЕНКО
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали