Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо окремих питань оподаткування конвертації (взаємозаліку) заборгованості, яка утворилась внаслідок неповернення позики резидентом у внесок до статутного капіталу

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 03.10.2019 р. N 566/6/99-00-07-02-02-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо окремих питань оподаткування конвертації (взаємозаліку) заборгованості, яка утворилась внаслідок неповернення позики резидентом у внесок до статутного капіталу, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.

Щодо податкових наслідків конвертації (взаємозаліку) заборгованості, яка утворилась внаслідок неповернення позики резидентом у внесок до статутного капіталу, зазначаємо, що Державною податковою службою України надано індивідуальну податкову консультацію, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій.

Що стосується безповоротної фінансової допомоги, то відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Кодексу безповоротна фінансова допомога - це, зокрема, сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності.

При цьому Кодексом не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування у разі отримання безповоротної фінансової допомоги платником податку на прибуток.

Отже такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року N 996-XV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").

Разом з тим наголошуємо, що будь-які висновки щодо податкового обліку конкретних операцій платників податків можуть надаватися за результатами перевірки умов, суттєвих обставин здійснення відповідних господарських операцій та всіх первинних документів, оформленням яких вони супроводжувались.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали